Ottelutuloksia

2021

 

Ruskiksen skabat 21.11.2021

 

N63kg Naiimo Bulhan VN - Erika Wielert HeTa 3-0

N60 Suvi Tujula HeTa - Marjut Lausti NBC 2-1

N75 Anu Lammi HeTa - Jenni Kiili TuJy 3-0

N63 Johanna Huttunen HeTa - Hanna Juntheikki VäBT 3-0

 

Kajaaniturnaus 6.-7.11.2021, Kajaani

 

6.11.

W60kg Johanna Huttunen HeTa- Eeva Lätti OuTa 5-0

W57kg Jonna Hakkarinen NBC - Anna Jutila HeTa 5-0

W70kg Anu Lammi HeTa - Mari Sillansuo NBC 5-0

 

7.11.

W66kg Erika Wielert HeTa - Bervan Hassani SWE 3-2

W70kg Anu Lammi HeTa - Mari Sillansuo NBC 5-0

W57kg Anna Jutila HeTa - Mira Kiviharju LaLu 3-2

W60 Minna Väisänen RoRe - Johanna Huttunen HeTa 0-5

 

Johannalle, Anulle ja Erikalle kultaa, Annalle pronssia

 

King of the ring -turnaus & naisten round robin -turnaus 5.-7.11.2021, Borås, Ruotsi

 

5.11. 

W48kg Noora Kirppu FIN - Veronika Ahadi NOR 1-2

M69kg Artisiom Trubianium Djurgårds IF - Benjamin Eriksson Helsingin Tarmo 1-4p

6.11.

W48kg Noora Kirppu FIN - Amalie Manich DEN 0-3

M69kg Amin Srour Tønsbergkameratene - Benjamin Eriksson WO

7.11.

W48kg Noora Kirppu FIN - Norah Guzlander SWE 0-3


Miesten MM-kisat 24.10.-6.11.2021 Belgrad, Serbia

 

27.10 60kg Bishara Sabbar ISR - Arslan Khataev FIN 1-4

29.10. 60kg Arslan Khataev FIN - Tulga Oyunbaatar MGL RSC-I

31.10. 60kg Arslan Khataev FIN - Tayfur Aliyev AZR 4-1

2.11. 60kg Alexy De La Cruz Baez DOM - Arslan Khataev FIN 4-1

 

A- ja B-junioreiden SM-kilpailut 30.-31.10.2021 Mikkeli

 

B63 kg Peetu Salo FoNy - Ivan Zuravel HeTa 5-0

TA60 kg Suvi Tujula HeTa - Emma Syyri FoNy 5-0

TA70 kg Lia Pukkila HeTa - Vilma Kuusikko KemPy 5-0

TB57 kg Kiira Meriläinen HeTa - Ella Mutanen JaNy 4-1

A71 kg Sam Morovati HeTa -Jonathan Riikonen TuUL ABD 1.r

A75 kg Mikko Nokia TuUL -Kaarlo Koponen HeTa RSC 3.r

B75 kg Rinor Aliu KNK -Danilo Nietzvistnykh HeTa 3-2

 

B-57kg Kiira Meriläinen Kultaa

A-60kg Suvi Tujula Kultaa

A-63kg Eerika Häggqvist Kultaa

A-70kg Lia Pukkila Kultaa

A-75kg Veera Tuomikoski Kultaa

 

B-63kg Ivan Zuravel Pronssia

B-75kg Danilo Nieizviestnykh Hopeaa

A-71kg Sam Morovati Kultaa

A-75kg Kaarlo Koponen Pronssia


Lialle parhaan A-junioritytön palkinto ja Samille parhaan A-junioripojan palkinto

 

Nuorten EM-kilpailut 13.-24.10.2021, Budva, Montenegro

 

16.10. M71kg Leotrim Muli KOS - Sam Morovati FIN 0-5

17.10. W60kg Suvi Tujula FIN - Carlotta Abbate ITA 0-5

18.10. M71kg Sam Morovati FIN - Tomic Dario SRB RSC1.

19.10.  W70kg Ilayda Sila Yurttutan TUR - Lia Pukkila ISR 1-4

20.10. M71kg Sam Morovati FIN - Viacheslav Bryhadenko UKR 1-4

21.10. W70kg  Lia Pukkila ISR - Veronika Nakota UKR 0-5

 

Lialle EM-pronssia!

 

HSK box cup 15.-17.10.2021, Hillerod, Tanska 

 

16.10. W60kg Johanna Huttunen Helsingin Tarmo - Aimee Hansen DaBU Vest 3-0

17.10. W60kg Alicia Holzken Boxing Gym Holzken - Johanna Huttunen Helsingin Tarmo 3-0


Peran kisat 9.10.2021, Forssa

 

N57kg Marjut Lausti NBC - Anna Jutila HeTa 5-0

N70kg Anu Lammi HeTa - Emma Kirjokivi VäBT 5-0

 

7th Balkan International Boxing Tournament Sofia, Bulgaria 5.-10.10.2021

 

6.10. W60kg Johanna Huttunen FIN - Vida Rudolf SLO 5-0

7.10. W60kg Anna Krasnoperova RUS1 - Johanna Huttunen FIN 5-0

 

Nuorten kultahansikasturnaus 25.-26.9.2021, Tikkurila

 

La 25.9. 

TA70 Vilma Kuusikko KEMPY-Lia Pukkila HETA

B66-Ivan Zuravel HETA-Touko Hakola KEMPY 5-0

 

Su 26.9. 

B66- Lorik Haliti NAJ-Ivan Zuravel HETA 3-2

A75- Mikko Nokia TUUL-Kaarlo Koponen HeTa 5-0

 

B-57kg Kiira Meriläinen Kultaa

B- 66kg Ivan Zuravel Hopeaa

B-75kg Danilo Nieizviestnykh Kultaa

A-75kg Kaarlo Koponen Hopeaa

A-70kg Lia Pukkila Kultaa ja Paras A-juniori tyttö

 

19th Memorial Tournament “Mustafa Hajrulahović Talijan” September 21 – 27, 2021 Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

 

24.9.

60kg Arslan Khataev FIN - Francesco Iozia ITA 3-0

25.9.

60kg Arslan Khataev FIN - Marian Chiriac ROM 3-0

26.9.

W60kg Suvi Tujula FIN-Marin Andrea ROU 3-0

67kg Sam Morovati FIN - Loris Idrizi KOS 2-1

60kg Arslan Khataev FIN - Roland Veres HUN 2-1

 

Arslanille ja Samille kultaa, Suville hopeaa

 

 

XXXIV Ruskaturnaus 11.-12.9.2021, Rovaniemi

 

LA 11.9.2021

W48kg KIRPPU Noora Helsingin HeTa - VÄÄRÄLÄ Riikka RaNy 5-0

60kg KHATAEV Arslan HeTa - IBRAHIM Nebil SWE  5-0

W60kg TUJULA Suvi HeTa - LUKKARILA Saara RaNy 5-0

W63kg HUTTUNEN Johanna HeTa - BULHAN Naiimo VN 5-0

71kg ERIKSSON Benjamin HeTa - HASSANI Mujtaba SWE 5-0

W70kg KUUSIKKO Vilma KemPy - PUKKILA Lia HeTa 3-2

 

SU 12.9.2021

W48kg KIRPPU Noora HeTa - VÄÄRÄLÄ Riikka RaNy 4-1

60kg  KHATAEV Arslan HeTa - SHIRZAD Azizullah TVS 5-0

W60kg LAUSTI Marjut NBC - TUJULA Suvi HeTa 5-0

71kg AMANULLAH Ali SWE - ERIKSSON Benjamin HeTa 3-2

W63kg HUTTUNEN Johanna HeTa - VÄIN Kristel TVS 5-0

 

Mitalistit:

 

Naiset

W48kg
1. KIRPPU Noora HeTa
2. VÄÄRÄLÄ Riikka RaNy

W54kg
1. HAKKARAINEN Jonna NBC
2. JOKIAHO Emma TVS
3. HAJIZADEH Fatma VN 

W60kg
1. LAUSTI Marjut NBC
2. TUJULA Suvi HeTa
3. LUKKARILA Saara RaNy
3. LÄTTI Eeva OuTa

W63kg
1. HUTTUNEN Johanna HeTa
2. VÄIN Kristel TVS
3. BULHAN Naiimo VN

W70kg
1. KOVALAINEN Krista KajKu
2. KUUSIKKO Vilma KemPy
3. PUKKILA Lia HeTa

 

Miehet

57kg
1. ZANGANA Allan SWE
2. SAARIJÄRVI Aatto OuTa

60kg
1. KHATAEV Arslan HeTa
2. SHIRZAD Azizullah TVS
3. IBRAHIM Nebil SWE

63,5kg
1. RISSANEN Lassi TVS
2. PASANEN Markus SEKJ
3. BROMAN Hampus SWE

 71kg
1. JALAVA Julian KNK
2. AMANULLAH Yousofi Ali SWE
2. ERIKSSON Benjamin HeTa
3. HASSANI Mujtaba SWE

86kg
1. LAINE Santeri KKU
2. ENGLUND Max SWE

+92kg
1. LEHMUSVIRPI Antti WBC
2. BILGE Agit SWE

 

Salikilpailut Tikkurila 4.9.2021

 

B75 Jimi Noioso YTK - Danylo Nieizviestnykh HeTa 3-0

TB56 Kiira Meriläinen HeTa- Ella Mutanen JaNy 3-0

N51 Minna Karjalainen NAJ - Noora Kirppu HeTa 0-3

 

Kamppailujen areena Kajaani 24.7.2021

 

N69 kg Krista Kovalainen KajKu - Johanna Huttunen HeTa 2-1



U22 EM-kisat 15.-25.6.2021, Italia

 

19.6. 60kg Francesco Iozia ITA - Arslan Khataev FIN 5-0

 

Salikisat RSG 6.6.2021

 

N64 Maiju Suotama JoutBc-Johanna Huttunen HeTa 2-1

N58 Serva Abdulmohammadifar HeTa- Tia-Mari Rantakylä EKH 3-0

B66 Suvi Tujula HeTa- Viivi Jokinen VBT 3-0

B75 Danylo Nieizviestnykh HeTa - Ìbi Nyassi GBC 3-0

 

A. Socikas -turnaus 13.-15.5.2021, Kaunas, Liettua

 

14.4. 60kg Selin Bouaita FRA - Arslan Khataev FIN 4-1

Arslanille pronssia

 

XVIII Kink´s Cup 8.5.2021, Kiiminki

 

TB54 kg Kiira Meriläinen, HeTa - Olivia Kiviniemi, KoVe 3–0

TA60 kg Teresa Mäkinen, KaNy - Suvi Tujula, HeTa 3–0

N64 kg Johanna Huttunen, HeTa - Vilma Kuusikko, KemPy 3–0

 

Nuorten MM-kilpailut 10.24.4.2021, Kielce, Puola

 

15.4. A69kg Sam Morovati FIN - Sergio Martinez ESP 4-0

17.4. WA64kg Jenin Heck GER - Lia Pukkila FIN 4-1

18.4. A69kg Yurii Zakharieiev UKR - Sam Morovati FIN RSC R3. 

 

Tanska-Suomi -maaottelu 20.3.2021, Tanska

 

U-19 69kg Sebastian Terteryan DEN - Sam Morovati FIN 2-1

 

Stranja Tournament 21.-28.2.2021, Sofia, Bulgaria

 

57kg Javier Ibanez BUL - Arslan Khataev 5-0

 

Adriatic pearl -tournament, Bar, Montenegro 17.2.-22.2.2021

 

17.2. A69kg Yurii Zakharieiev UKR - Sam Morovati FIN 5-0

19.2. WA60kg Vinka IND - Suvi Tujula FIN ABD R2

21.2. WA64kg Lia Pukkila FIN - Lucky Rana IND 5-0

Lialle kultaa!

 

RBV Round Robin 13.-14.2.2021, Köln, Saksa

 

57kg Arslan Khataev FIN - Umar Bajwar GER 4-1

57kg Arslan Khataev FIN - Vasilei Usturoi 4-1

 

2020

 

NYRKKEILYN SM-KILPAILUT 27.-29.11.2020, ROVANIEMI


PE 27.11. klo 16.00

N57kg Ylivirta Kati (LaLu) - Karjalainen Jenni (HeTa) 5-0
69kg Nuri Amin (HeTa) - Enola Juuso (PNMKY) 5-0

LA klo 13.00

W48kg Kirppu Noora (HeTa) - Karjalainen Minna (NAJ) 4-1
W51kg Kaivo-oja Pihla (TVS) - Kakkonen Tessa (HeTa) 5-0
W64kg Valtanen Anette (HeTa) - Väin Kristel (TVS) 5-0
W64kg Jääskeläinen Johanna (KuRi)- Huttunen Johanna (HeTa) 4-1
W69kg Kovalainen Krista (KajKu) - Lammi Anu (HeTa) 4-1

LA klo 17.00

W54kg Hajizadeh Fatma (VN) - Jutila Anna (HeTa) 5-0
69kg Nuri Amin (HeTa) - Koivuranta Joonas (RoRe) WO

FINAALIT SU 29.11. KLO 13.00

W48 kg Kirppu Noora (HeTa) - Väärälä Riikka (RaNy) 5-0
W64kg Valtanen Anette (HeTa) - Jääskeläinen Johanna (KuRi) 5-0
69kg Nuri Amin (HeTa) - Behruz Aydin (OKK) 3-2
MITALISTIT

MITALITAULUKKO

69 kg
1. Amin Nuri, HeTa kultaa
2. Aydin Behruz, OKK
3. Julian Jalava, KNK
3. Joonas Koivuranta, RoRe

W48kg
1. Noora Kirppu, HeTa kultaa
2. Riikka Väärälä, RaNy
3. Minna Karjalainen, NaJ

W51 kg
1. Pihla Kaivo-oja, TVS
2. Maria Mehtälä, TVS
3. Tessa Kakkonen, HeTa pronssia
3. Jasmiina Raivio, RoRe

W54 kg
1. Jonna Hakkarainen, NBC
2. Fatma Hajizadeh, VN
3. Anna Jutila, HeTa pronssia
3. Emma Jokiaho, TVS

W64 kg
1. Anette Valtanen, HeTa kultaa
2. Johanna Jääskeläinen, KuRi
3. Johanna Huttunen, HeTa
3. Kristel Väin, TVS

W69 kg
1. Eveliina Taimi, TVS
2. Krista Kovalainen, KajKu
3. Anu Lammi, HeTa pronssia
3. Emma Kirjokivi, VäBT

Helsingin Tarmo valittiin kahden muun seuran kanssa parhaaksi miesnyrkkeilijä seuraksi.

 

RING NIGHT 2.

 

7.11.2020 Järvenpäässä

1. N51 Noora Kirppu, HeTa - Minna Karjalainen, NAJ 3-0

 

NÄÄSNYRKKEILYT 7.11

 

N60-64 Johanna Huttunen HeTa - Riikka Niemi TVS 2-1
60-64 Niazz Ahmadi TVS - Kerim Kadyrov HeTa 3-0
69 Amin Nuri HeTa vs Juho Jämsä TuusNy 3-0

 

A JA B JUNIOREIDEN SM-KILPAILUT 31.10.-1.11.2020


1. OTTELUTILAISUUDEN LISTAT JA TULOKSET

B70kg Noioso Jimi (YTK) - Nieizviestnykh Danylo (HeTa) 5-0

2. OTTELUTILAISUUDEN LISTA JA TULOKSET klo 18.00

TA64kg Pukkila Lia (HeTa) – Kivilompolo Anna (RaNy) 5-0
TA64kg Juntheikki Hanna (VBT) – Häggqvist Eerika (HeTa) 5-0
TB57kg Pelkonen Julia (TVS) – Meriläinen Kiira (HeTa) 5-0

A- ja B-NUORTEN SM-FINAALIT 1.11.2020

TB70kg Tuomikoski Veera (HeTa) – Pääjoki Miia (LoNK) 5-0
TA64kg Pukkila Lia (HeTa) – Juntheikki Hanna (VBT) 5-0
A69kg Morovati Sam (HeTa) – Jalava Julian (KNK) 5-0

Kultaa, Sam, Suvi, Veera ja Lia

Hopeaa, Kiira 
Pronssia, Danylo ja Eerika

 

KIPINÄ FIGHT NIGHT 1.

 

Y81 Valtteri Nordensved HeTa vs. Theo Kolehmainen EKH 2-1

 

RUSKIKSEN SKABAT 25.10

 

N51kg Tessa Kakkonen HeTa - Minna Karjalainen NAJ 3-0
N60 Marjut Lausti NBC - Johanna Huttunen, HeTa 3-0
N64 Maiju Suotama JoutBC - Eerika Häggvist HeTa 3-0
N69 Anu Lammi HeTa - Emma Kirjokivi VBT 3-0
N57 Fatma Hajizadeh VN - Anna Jutila HeTa 3-0

 

A.SOCIKAS-TURNAUS 14.-18.10

 

Arslan Khataev (Fin) - Mark Andrejev (Est) 3-0

 

PERAN KISAT 10.10

 

69 kg Kerim Kadyrov HeTa - Julian Jalava KNK 3 - 2
S-69 kg Amin Nuri HeTa - Benjamin Eriksson RSG 5 - 0
64 kg Vilma Viitanen MiNy - Lia Pukkila HeTa 5 - 0
N-64 kg Anni Viantie LaKa - Anette Valtanen HeTa 3 - 2
N-51 kg Maria Mehtälä TVS - Noora Kirppu HeTa 4 - 1
69 kg Sam Morovati HeTa - Abdifatan Bulhan LoNK ABD 2. r
N-54 kg Noora al Saffa GYM - Anna Jutila HeTa 5 - 0
69 kg Anu Lammi HeTa - Eveliina Taimi TVS 5 - 0
N-64 kg Erika Wielert HeTa - Heidi Sundström NAJ 4 - 1

 

KV-TURNAUS SAKSA

 

2.10.
60 Arslan Khataev (HeTa) - David Gkevorgkian (BC Traktor Schwerin, GER) 2-1

4.10.
60 Arslan Khataev (HeTa) - Allen Rahmic (Hertha Berlin, BIH) Ratkisematon
 

 

KULTAHANSIKAS-TURNAUS 26.-27.9.2020

 

Tulokset 26.9.2020 klo 13.00:

A69kg Sam Morovati HeTa - Santtu Majapuro WBC RSC 1.r

Tulokset 26.9.2020 klo 17.00:

TB60kg Yessica Frantsi VBT - Kiira Meriläinen HeTa RSC-I 3.r
F TB70kg Veera Tuomikoski HeTa -Miia Pääjoki LoNK 3-0

Finaalit 27.9.2020 klo 12.00:

A69kg Sam Morovati HeTa -Julian Jalava KNK 3-0
TA64kg Lia Pukkila HeTa - Eerika Häggqvist HeTa 3-0

Turnauksen parhaat:
A-juniori: Sam Morovati HeTa

 

Ruskiksen skabat 20.9


B72 Ibi Nyassi VN - Danylo Nieizviestnykh, HeTa 2-1
Y75 Amin Nuri, HeTa - Theo Kolehmainen, EKH 3-0

Amin Nuri valittiin kisojen parhaaksi nyrkkeilijäksi

 

Olympiakarsinnat 2020 LONTOO

 

14.3

N69 Elina Gustafsson - Aleksandra Rapaicin (SRB) selkein 5-0 pistein

16.3

Gustafsson - Busenaz Surmeneli (TUR) 0-5

 

3rd Riga Ladies Boxing Cup 6-8.3.2020

 

Perjantain tulokset.

AT60kg Suvi Tujula vs Leona Surup SWE 5-0

AT63kg Lia Pukkila vs Maryna Stoiko UKR 1-4

N64kg Johanna Huttunen vs Lina Karichenska UKR 2-3

Lauantain tulokset.

AT60kg Suvi Tujula vs Nikolina Boke LAT  0-4

Suvi Tujula pronssia

 

 

Nyrkkeilyn 39.GeeBee turnaus 6-8.3.2020

 

SEMIFINAALIT 7.3 KLO 13

W64kg VALTANEN Anette FIN – ORDINA Aleksandra RUS 4-1

W64kg AVITNA Irina RUS – LAMMI Anu FIN 4-1

FINAALIT 8.3. klo 13

W64kg Avtina Irina RUS - Valtanen Anette FIN 4-1

Anetelle GeeBee Hopeaa ja Anulle Pronssia

 

Ruskiksen Skabat 16.2


N51 Tessa Kakkonen, HeTa - Minna Karjalainen, JäNA 3-0
N60 Erika Wielert, HeTa - Naiimo Bulhan, LoNK 3-0
N69 Johanna Huttunen, HeTa - Emma Kirjokivi, VäBT 3-0
Y64 Santeri Kemppainen, VaBo - Kerim Kadyrov, HeTa 2-1

 

Junioreiden TUL-Turnaus 8-9.2. 2020 Lahdessa

 

Tulokset 8.2.2020 klo 13.00:

AT69kg Lia Pukkila HeTa -Eveliina Taimi TVS 4-1
 

Finaalit 9.2.2020 klo 12.00:

AT60kg Suvi Tujula HeTa - Milla Heinonen YTK 5-0
AT69kg Lia Pukkila HeTa -Vilma Kuusikko KemPy 5-0
A69kg Sam Morovati HeTa - Mikko Nokia TuUL RSC 1.r
 

Suville, Sam:ille ja Lialle kultaa

 

Golden Girl 2020

 

31.1 

N48-SA Agnessa Mitko Russia national team - Noora Kirppu HETA 5-0

N69-SA Omarah Taylor Firewalker - Anu Lammi HETA  4-1

 

1.2

N64-SC Johanna Huttunen HETA - Francesca Passer-Hughes Miguels ABC 3-0

64 Hollie Towl Workhop Xbox boxing academy - Lia Pukkila HETA 4-1

N54-SA Sascha Bogeskov Jyllinge Box Team - Anna Jutlia HETA 3-0

N64-SB Anya Hortensia Bjerke Horten Bokseklubb - Erika Wielert HETA  5-0

 

2.2

64 Dione Burman Braunstone Golden Gloves - Lia Pukkila HETA 3-2

N54-SA Anna Jutila HETA Jade Ashmore East Midlands Team 3-2

N64-SB Erika Wielert HETA - Rosanna Brunwin Total Boxer ABC 3-0

N64-SC Johanna Huttunen HETA - Siri Dalsgaard Kalundborg ABK 3-0

 

 

N64kg-SC Johanna Huttunen kultaa

A-64kg Lia Pukkila Hopeaa

N54kg-SA Anna Jutila Hopeaa

N64kg-SB Erika Wielert Hopeaa

 

Kansainvälinen TUL-turnaus 17-19.01.2020 Kemissä

 

Tulokset 17.1.2020 klo 17.00:

W51kg Noora Kirppu HeTa - Maria Mehtälä TVS 5-0
W54kg Jonna Hakkarainen NBC -Anna Jutila HeTa 5-0
W64kg Anni Viantie LaKa - Johanna Huttunen HeTa 5-0
W75kg Anu Lammi HeTa - Jenni Kiili TuJy 5-0

 

Tulokset 18.1.2020 klo 13.00:

W54kg Anna Jutila HeTa -Emma Jokiaho TVS 3-2
W75kg Anu Lammi HeTa - Jenni Kiili TuJy 5-0
64kg Kerim Kadyrov HeTa- Miikka Koskela KeI 5-0
W64kg Kristel Väin TVS - Johanna Huttunen HeTa 3-2

 

Tulokset: 18.1.2020 klo 18.00:

W51kg Noora Kirppu HeTa - Riikka Väärälä RaNy 5-0
 

Finaalit 19.1.2020 klo 12.00:

64kg Asseme Nouali RSG -Kerim Kadyrov HeTa 3-1
 

 

2019

 

 

Viipurin Nyrkkeilijät juhlakilpailut 14.12

 

A69 Jere Hongisto, LoNK - Simo Käppi, Heta

 

22-24.11.2019 KING RING TURNAUS BORÅS / SWE

 

 B-70 kg Joshua Olanyian IRL - Sam Morovati HeTa Disq/ 2 r

 

Ruskiksen Skabat 17.11

 

69 Kerim Kadyrov, HeTa - Michael Rauhala, HSC 5-0

Kerim palkittiin Skabojen parhaana nyrkkeilijänä.

 

09-10.11.2019 Olympiakinnas-turnaus. Tarto, Eesti


N-60 kg Johanna Huttunen FIN - Polina Golukova EST RSC 2.
B-70 kg Sam Morovati FIN - Denis Puzina RUS 4-1
64 kg Henrik Kont EST - Kerim Kadyrov FIN 3-2

10.11.2019


B-70 kg Sam Morovati FIN - MARK Ladesson EST 5-0
N-69 kg Berit Luumägi EST -Lilli Ahlgvist FIN 3-2

Pronssia Kerimille, Hopeaa Lillille, Kultaa Sam ja Johanna

 

A-ja B-junioreiden SM-kilpailut 2-3.11.2019

 

Tulokset 2.11.2019 klo 14.00:

F BT60kg Suvi Tujula HeTa - Teresa Mäkinen KaNy 3-2
A69kg Elyas McClellan HeTa - Julian Jalava KNK 5-0

Finaalit 3.11.2019 klo 12.00

BT70 kg Lia Pukkila HeTa - Vilma Kuusikko KemPy 5-0
B70kg Sam Morovati HeTa - Jonathan Riikonen TuUL RSC 2.r
A69kg Aksa Mäkelä TVS - Elyas McClellan HeTa 5-0
A81kg Nikita Nystedt KoVo - Valtteri Nordensverd HeTa 5-0

Hopeaa Elyas ja Valtteri, Kultaa Suvi, Sam ja Lia

 

2.11 Ring Night 1

 

Kerim Kadyrov (HeTa) - Jani Suikkari (JäKK) 3-0
Johanna Huttunen (HeTa) - Tiina Peltonen (TuusNy) RSC R3

 

12-13.10 ESKER ALL FEMALE BOXCUP, IRLANTI

 

12.10

Noora Kirppu Team Finland - Carolyn Coughlan Monkstown 3-0

13.10

Jacey Birch Kent Gloves - Noora Kirppu Team Finland 2-1

Nooralle Hopeaa, Anette otteli näytösottelun, mitä ei siksi arvosteltu.

 

25.10 Team Stadi vs Varsova

 

Kerim Kadyrov - Narayr Hovhannisyan 3-0
Johanna Huttunen - Ewa Zamkowska RSC 2.erä
Anu Lammi - Patrycja Borys 0-3

 

19.10.19 Lohjan salikisat

 

N54 Jutila Anna, HeTa - Mehtälä Maria, TVS 3-0

 

PERAN KISAT 12.10.19

 

Y64 Santeri Kemppainen, VaBo - Kerim Kadyrov, HeTa 5-0

 

11.10.2019 HELSINGIN TARMO / Boxing Gaala

 

64 kg Kerim Kadyrov HeTa - Valeri Tsernoglavski EST 3 – 0

A-69 kg Elyas McCellan HeTa - Maksim Ljubimov EST 3 – 0

N-57 kg Anna Jutila HeTa - Polina Godubeva EST 2 - 1

 

12-13.10.2019 HILLEROD TURNAUS / DEN 

 

TB63 kg Sonja Tujula HeTa - Christina Leirbakken NOR 5 - 0

B-70 kg Sam Morovati HeTa - Leon Hannis ENG 4 – 1

N-69 kg Anu Lammi HeTa - Maria Lindgvist SWE 4 – 1

N-75 kg Lilli Ahlstedt HeTa - Julia Kavander VäBT 4 – 1

Tarmolaisille kaikille Kultaa

 

Ruskiksen Skabat 6.10

 

N60 Johanna Huttunen, HeTa - Naiimo Bulhan, LoNK 3-0

 

Kultahanskaturnaus 28.-29.9.2019 Mikkelissä

 

Tulokset 28.9.2019 klo 13.00:

C45 kg David Kadyrov HeTa - Durara Awdishou KiNK 3-2
F C66kg Miska Leikman JTN- Ibi Nyassi HeTa 5-0
BT60kg Suvi Tujula HeTa - Viivi Jokinen VäBT 5-0

Tulokset 28.9.2019 klo 17.00:

A69kg Elyas Mc Cellan HeTa - Julian Jalava KNK 5-0
A75kg Sami Morovati HeTa - Shadar Mamer YRE RSC 3.r

Finaalit 29.9.2019 klo 11.00:

C45kg Mathias Loorits PoNS - David Karyrov Heta 5-0
BT60kg Teresa Mäkinen KaNy - Suvi Tujula HeTa 5-0
60 kg Bogdan Alimov TVS - Robert Valo HeTa RSC 2.r
A69kg Elyas Mc Cellan HeTa - Juuso Enola PoNMKY 5-0
A81kg Anton Embulajev LaKa - Valtteri Nordensverd HeTa 5-0

 

Pronssia Ibille, Hopeaa Suville, Robertille, Davidille ja Valtterille, Kultaa Sam, Lia ja Elyas

Elyas palkittiin parhaana A-juniorina.

 

Ruskiksen Skabat 15.9



C45 David Kadyrov, HeTa - Luka Tolppola, VN 3-0
C54 Jerry Nieminen, VN - Ellioh Lithén 3-0
D70 Aarne Seppä, HeTa - Eemeli Tähkä, VN Ratkaisematon
BT60 Suvi Tujula, HeTa - Mona Häsä, RiKk 3-0
B70 Sam Morovati, HeTa - Georgi Krapchitov, PBC RSC 3.erä
A60 Saijad Rezaei, JäKk - Daniil Korneev, HeTa 3-0
A81 Valtteri Nordensved, HeTa - Daniel Petäjistö, KyNy 3-0
N69 Anu Lammi, HeTa - Emma Kirjokivi, VäBT 3-0

Mestariveteraanien palkinto: Sam Morovati, HeTa

 

NÄÄSNYRKKEILYT 14.9.2019

 

64kg Lassi Rissanen KuRi - Kerim Kadyrov HeTa 3 - 0

TC60kg Suvi Tujula HeTa - Viivi Jokinen VäBT 3 - 0

 

NÄÄSNYRKKEILYT 14.9.2019

 

64 kg Jerry Laine MiNy - Santeri Kemppainen KalvI RSCI/ 3 r 64 kg Lassi Rissanen KuRi - Kerim Kadyrov HeTa 3 - 0 B-60 kg Sina Heidari TVS - Roberto Maranzani TuJy 2 - 1 B-63 kg Tino Läntinen TuJy - Valtteri Heiskanen VäBT 3 - 0 B-70 kg Mikko Nokia TuUL - Hassan Reza TVS 3 - 0 B-66 kg Rajdeep Brar TVS - Mikko Entonen TuJy 2 - 1 C-54 kg Joona Nurmi PoNMKY - Iiro Oikkonen MiNy 3 - 0 C-54 kg Wahney Chi HäKi - Alex Määttälä TuJy 3 - 0 C-57 kg Mark Zakharov TVS - Danilo Niezviestnykh MiNy 3 - 0 C-63 kg Ibi Nyazi HeTa - Oula Harinen TVS 2 - 1 D-30 kg Yahya Laouini TVS - Veeti Vähätiitto VuVo 3 - 0 D-39 kg Maxim Schimberg TVS - Valtteri Lehtiniemi TVS 3 - 0 D-42 kg Hussen Haidari TuUL - Handre Chi HäKi R TC60 kg Suvi Tujula HeTa - Viivi Jokinen VäBT 3 - 0

 

XXXIII Ruskaturnaus 6.-8.9.2019

 

6.9

N48-52 Kirppu Noora - Väisänen Minna 5-0
N57 Lätti Eeva - Jutila Anna 4-1
N64 Valtanen Anette - Viantie Anni 0-5
64 Erik Segerstedt (SWE) - Kadyrov Kerim 1-4
69 Yousofi Ali (SWE) - Gripenberg Benjamin 0-5

7.9

N57kg Marjut Lausti (TTN) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
N64kg Anette Valtanen (HeTa) - Elisabet Vuorinen (OKK) 5-0
64kg Kerim Kadyrov (HeTa) - Markus Pasanen (SeKJ) 4-1

8.9

W(48-51kg) SHARAPOVA Liubov RUS - KIRPPU Noora HETA 5-0
N57kg Anastas Kuziakova (RUS) - Anna Jutila (HeTa) 5-0
64kg Emil Harrysson (SWE) - Kerim Kadyrov (HeTa) 4-1
8. 64kg Markus Pasanen (SEJK) - Erik Segerstadt (SWE) 5-0
 

Anulle kultaa. 

Anetelle, Nooralle, Kerimille ja Benjaminille hopeaa. Annalle pronssia.

Ruskaturnauksen taistelija: Kerim Kadyrov

Salikilpailut Tikkurila La.7.9.2019

 

C42 David Kadyrov HeTa-Henri Ilonen YTK 3-0
TB63 Tia Könönen LoBC-Suvi Tujula HeTa 3-0
A64 Tuomas Alanko YTK-Robert Valo HeTa 3-0
A69 Elyas Mc Clellan HeTa-Anton Korpas EKH 3-0
A64 Sampo Sahlberg BoBo-Danil Korneev HeTa 2-1

 

U17 EM-kilpailut

 

28.5

Sam Morovati FIN - Dainys LTU 5-0

27.5

P70 Daniel Hermeziu ROU - Sam Morovati FIN 5-0

 

Tsekin kansainvälinen turnaus 

 

23.5

Elina Gustafsson FIN - Galina Golovchenko RUS 5-0

24.5

Melis Yonuzova BUL - Elina Gustafsson FIN 3-2

 

Salikilpailut Porvoossa 18.5.2019

 

A 69 kg Jaakko Jokinen YTK - Robert Valo HeTa RSC-I 3.r
A 69 Daniel Starast TuUL- Daniil Korneev HeTa 2-1

 

Nyrkkeilyn SM-kilpailut 13.4. ja 11.-12.5.2019

 

11.5

Päivätilaisuus klo 13:00

64 kg Niazz Ahmadi TVS - Timo Liljeroos HeTa 5-0

W48 kg Noora Kirppu HeTa -Riikka Väärälä Rany WO

Iltatilaisuus kl 17:30

W64 kg Anette Valtanen HeTa - Erika Tarvainen RiKK 5-0

W69 kg Elina Gustafsson HeTa- Tiina Peltonen TuusNy RSC 1.r

W69 kg Anu Lammi HeTa - Emma Kirjokivi VäBT 4-1

 

12.5

Päivätilaisuus klo 13:00

W48 kg Satu Lehtonen AkI -Noora Kirppu HeTa 5-0

Iltatilaisuus klo 17:30

W69 kg Elina Gustafsson HeTa- Anu Lammi Heta WO

W64kg Anette Valtanen HeTa -Tiina Hahl HeiVo 5-0

 

Suomen mestaruus

Pronssia: Timo Liljeroos, Anna Jutila

Hopeaa: Noora Kirppu, Anu Lammi

Kultaa: Elina Gustafsson, Anette Valtanen

Anette palkittiin kilpailuiden "Taistelija -palkinnolla"
 

Junioreiden kansainvälinen Pirkka-Turnaus 4.-5.5.2019

 

4.5

C39kg Durada Awdishou FIN/KiNK- David Kadyrov FIN/HeTa 3-0

B70kg Sam Morovati FIN/HeTa- Joe Joe Fahn DEN 5-0

 

5.5

B70kg Sam Morovati FIN/HeTa- Vicenzo Davies WAL RSC-I 1.r

A75kg Anton Embulaev FIN/LaKA- Valtteri Nordensved FIN/HeTa 5-0

B80 kg Muslim Yusupov NOR- Dara Sekhon FIN/HeTa 2-1

 

Sam Kultaa, Dara ja Valtteri Hopeaa ja David Pronssia.

 

SM-alkuturnaus 13.-14.4

 

HELSINKI 13.4.2019 KLO 13.00

60 kg Kerim Kadyrov HeTa - Mergim Kryeziu YTK 5-0
N57 kg Elina Turunen KuRi- Jenni Karjalainen HeTa 5-0
64 kg Timo Liljeroos HeTa - Sauli Putkonen SoVo WO


HELSINKI 13.4.2019 KLO 17.30

3. N64 kg Anette Valtanen HeTa - Noora Heiskari JouBC 5-0


HELSINKI 14.4.2019 KLO 12.00

60 kg Arslan Khataev PoNS - Kerim Kadyrov HeTa 5-0
60 kg Azizullah Shirzad TVS - Jesse Vanhanen HeTa 5-0

 

NÄÄSNYRKKEILYT 6.4.2019


13. B80 Dara Sekhon HeTa - Santtu Majapuro WBC 3-0

18. A69 Aksa Mäkelä TVS - Elyas Mc Clellan HeTa 3-0

 

Nuorisonyrkkeilypäivät 23.-24.3.2019 Järvenpää

 

 

 

Pohjoismaiden mestaruusnyrkkeilyt 30.-31.3.2019 Tampere

 

30.3

Välieräottelut

N 48 kg Satu Lehtonen, FIN- Noora Kosonen, FIN 5-0
N 64 kg Linda Larsson, SWE - Anette Valtanen, FIN 3-2
N 75 kg Kristín Sif Björgvinsdóttir, ISL - Lilli Ahlstedt, FIN 3-2
 

31.3

Loppuottelut

N 69 kg Yvonne B. Rasmussen, DEN - Elina Gustafsson, FIN 3-2

 

Ruskiksen Skabat 17.3


B80 Dara Sekhon, HeTa - Henry Miettunen, WBC 3-0

C70 Aarne Seppä, HeTa - Ibi Nyassi, HeTa 2-1

B66 Kristian Melis, HeTa - Joonas Leppänen, LoNk 3-0

A75 Anton Korpas, EKH - Gabriel Wogayehu, HeTa 3-0

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

GeeBee-Turnaus 7.-10.3

 

Tulokset semifinaaleista la klo 13:

W60 Darima Sandakova RUS - Anu Lammi FIN 5-0

W69kg Elina Gustafsson FIN – Elzbieta Wojcik POL 4-0

GEEBEE 2019 FINAALIEN TULOKSET

W69 Elina Gustafsson FIN - Darima Sandakova RUS 4-1 

Kultaa Elinalle ja Pronssia Anulle. Ellu valittiin kilpailujen parhaaksi naisnyrkkeilijäksi.

 

2nd Riga Ladies Boxing Cup 2019 1.-3.3

 

2.3

Noora Kosonen FIN - Yulia Demianenko UKR 0-5

Vendula Sedlackova CZE - Elina Gustafsson FIN rsc. 2r

3.3

Marianne Ahlborg SWE - Elina Gustafsson FIN 0-5

Elinalle Kultaa ja Nooralle Pronssia

Ruskiksen skabat 17.2.2019

 

C39 Alfred Hoxha, EKH - David Kadyrov, HeTa 2-1

 

C57 Peetu Salonen, FoNy - Kevin Levänen, HeTa 3-0

 

B66 Pyry Koivula, TTN - Vilho Saunamäki, HeTa 3-0

 

N54 Anna Jutila, HeTa - Jenna Jääskeläinen, RSBC 3-0

 

N64 Erika Wielert, HeTa - Tiia Turunen, Combat 3-0

 

Nuorten TUL-turnaus 2-3.2.2019

 

2.2

Valtteri Nordensved HeTa - Anton Embulajev LaKa 0-5

 

Valtterille TUL-mestaruus pronssia ja Sam kumartamalla kultaa 

 

Golden Girl Championships 1-3.2.2019

 

1.2

Senior A 48kg Consuelo Portolani FTS Boxing Club - Noora Kosonen Helsingin Tarmo 3-2

Senior A 60kg Anette Valtanen Helsingin Tarmo - Agnes Alexiusson Värnamo BK 0-5

Senior A 75kg Love Holgersson BK Swing - Lilli Ahlsted Helsingin Tarmo 5-0

2.2

Senior B 54kg Anna Jutila Helsingin Tarmo - Daniela Carriço Rounds Academy 5-0

3.3

Senior B 54kg Anna Jutila Helsingin Tarmo - Colleen Roach Left Hook ABC 0-5

Anna Jutilalle turnaus Hopeaa

 

19.1

Elyas McClellan HeTa FIN - Julian Jalava KnK FIN 5-0

20.1

B70kg Sam Morovati HeTa FIN - Lev Kovaljov Tarm PK EST rsc r.2

B80+kg Platon Abrosimov Sofron EST - Dara Sekhon HeTa FIN rsc r.1

A69kg Elyas McClellan HeTa FIN - Maxim Ljubimov J-B EST 0-5

Kultaa: Dara Sekhon, Sam Morovati

Hopeaa: Elyas McClellan

TUL-TURNAUS 18-20.1.2019

 

18.1

W64kg Anette Valtanen HeTa - Erika Tarvainen RiKK 5-0

19.1

W48kg Noora Kosonen HeTa - Riikka Väärälä RaNy 5-0
5. W57kg Marjut Lausti TTN - Jenni Karjalainen HeTa 5-0
W64kg Anette Valtanen HeTa - Julia van Setten TuusNy 5-0
W69kg Anu Lammi HeTa - Emma Kirjokivi VäBT 5-0
W75kg Lilli Ahlstedt HeTa - Julia Kavander VäBT 5-0
W54kg Satu Lehtonen AkI - Anna Jutila HeTa 5-0

20.1

W64kg Anette Valtanen HeTa - Tiina Hahl HeiVo 5-0
W69kg Anu Lammi HeTa - Tiina Peltonen TuusNy RSC 1.r
64 kg Niazz Ahmadi TVS - Kerim Kadyrov Heta 5-0
 

Kultaa: Anette Valtanen, Noora Kosonen, Lilli Ahlsted, Anu Lammi

Hopeaa: Kerim Kadyrov

Pronssia: Jenni Karjalainen, Anna Jutila

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

Someron Voiman Nyrkkeilykilpailut 8.12

 

W54 kg Noora Kosonen HeTa - Maria Mehtälä TVS 5-0

 

Ruotsi-Suomi Maaottelu 1.12

 

Anette Valtanen Fin - Linda Larsson Swe 5-0

 

VN Pikkujouluskabat 1.12

 

N-54 Sara Svensson Swe/VN-Noora Kosonen HeTa 3-0

 

Kansainvälinen Kajaaniturnaus 17-18.11.2018

 

17.11

N-51 kg Fatma Hajizadeh RoRe - Noora Kosonen HeTa 5 - 0

N-57 kg Eeva Lätti OKK - Anna Jutila HeTa 5 - 0

18.11

64 kg Viktor Pirogov RUS - Timo Liljeroos HeTa 5 - 0

B-70 kg Sam Morovati HeTa - Mujtaba Hasani IFK Umeå / SWE 5 - 0

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä

 

Slikisat Tikkurila 10.11.2018

 

N51 Noora Kosonen-Mia Salokannel 3-0

N75 Anu Lammi -Laura Tervo 3-0

 

A- ja B-junioreiden SM-kilpailut 3.-4.11.2018

 

3.11

B70 kg Sami Morovati HeTa - Kaarlo Koponen VN 5-0

A75kg Albert Thiandee YRe - Valtteri Nordensved HeTa 5-0

Finaalit 4.11

B70 kg Sam Morovati HeTa - Daniel Vähä-Antila LaKa 3-0

A64kg Kerim Kadyrov HeTa - Sajjad Ali Rezadi JäKK 3-0

 

Valtterille SM-pronssia, Sam ja Kerim SM-kultaa. 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

Jomi Limmonen Memorial Boxing Games 27.10.2018

 

C54 Sahlberg Otto BoBox- Levänen Kevin HeTa 5-0

W57 Kolari Leena HSC- Jutila Anna HeTa 3-2

W57 Tarvainen Erika Rikk- Karjalainen Jenni HeTa 5-0

W48 Kosonen Noora HeTa- Karjalainen Minna BoBox 5-0

W69 Lammi Anu HeTa - Kavander Julia VÄBT 4-1

W69 Ahlsted Lilli HeTa- Tervo Laura BoBox 5-0

B70 Morovati Sam HeTa- Koponen Kaarlo VN 5-0

A64 Osansuu Nute RSG- Kadyrov Kerim HeTa 5-0

Y60 Jesse Vanhanen HeTa- Kryeziu Mergim YTK 4-1

W64 Valtanen Anette HeTa- Heiskari Noora JouBc 5-0

 

14-15.10.2018 Hillerod Tanska

 

14.10

Ensar Shabandula Denmark - Sam Morovati Finland 0-5

Bekhan Mahauri Denmark - Valtteri Nordensved Finland 5-0

Anu Lammi Finland - Lynn Calder Scotland 0-5

Lilli Ahlsted Finland - Astrid-helene Kronborg 5-0

Anette Valtanen Finland - Noora Heiskari Finland 5-0

 

15.10

Amalie Manich Denmark - Noora Kosonen Finland 5-0

Lilli Ahlsted Finland - Lynn Cadler Scotland 0-5

Sam Morovati Finland - Necdet Kocbay Denmark 2-3

Ditte Frostholm Denmark - Anette Valtanen Finland 5-0

 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä.

 

6-7.10.2018 International Golden Olympic Gloves, Tarto

 

6.7.2018


N-60 kg Anna Jutila Fin - Valeria Varlasina EST 3-0

A-64 kg Artjom Popov EST - Kerim Kadyrov FIN 3-0

64 kg Timo Liljeroos FIN - Semjon Fortogin EST RSC 2. (Timolle toisen erän keskeytysvoitto)

7.7.2018 Finaalit 


A-75kg Aleksi Fofanov FIN - Valtteri Nordensvend FIN 3-0

N-51kg Noora Kosonen FIN - Jelizaveta Smirnova EST 3-0

 

Muiden suomalaisten otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

 

Kultahansikas-turnaus 29.9-30.9.2018 Lahti

 

29.9

B70 kg Sam Morovat HeTa - Anton Korpas EKH 4-1

A69kg Kerim Kadyrov Heta - Ahmed Ali SoVo 4-1

A75 kg Albert Thiangdee YRE - Valtteri Nordensvedt HeTa 5-0

30.9

B70 kg Sam Morovati HeTa - Daniel Vähä-Antila LaKa 5-0

A69 kg Kerim Kadyrov Heta - Atte Niskakoski ReiVo 3-2

Valtterille Pronssia, Sam kultaa ja kisojen paras B-juniori -palkinto, Kerimille kultaa ja kisojen paras nyrkkeilijä -palkinto

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

 

Trondheim, Norja 15.9.2018

 

A64 Andreas Reppe NOR - Kerim Kadyrov FIN 0-3

Y62 Ola Grong NOR - Timo Liljeroos Fin 3-0

 

XXXII Ruskaturnaus 14.-16.9.2018

 

14.9

Light (60kg) RED SEGERSTEDT Erik (SWE) - BLUE VANHANEN Jesse (FIN) 0-5

15.9

Y60 kg Khataev Arslan FIN - Vanhanen Jesse FIN 5-0

16.9

Light (60kg) VANHANEN Jesse FIN - UALIKHANOV Jan GER 0-5

Jesselle pronssia 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä

Ruskiksen skabat 9.9

 

A69 Nuhteh-Toe Usansuu, RSG - Valtteri Nordensved, HeTa 3-0

N54 Leena Kolari, HSC - Noora Kosonen, HeTa 2-1

A64 Nebil Ibrahim, SWE - Kerim Kadyrov, HeTa 3-0

 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä 

SM-Kisat 13-15.4 Pori

 

13.4

N48 kg Satu Lehtonen AkI- Noora Kosonen HeTa 5-0

14.4

N57 kg Erika Rinne JäKK - Jenni Karjalainen HeTa 5-0
N57 kg Marjut Lausti TTN- Anna Jutila HeTa 5-0
N64 kg Anette Valtanen HeTa- Sanna Sumen TuusNy 5-0
64 kg Muhammed Hossein TaE- Timo Liljeroos HeTa 5-0

15.4

N64 kg Anette Valtanen HeTa- Anni Viantie RoRe 4-1

 

Timo Liljeroos SM-Pronssia, Anna Jutila SM-pronssia, Noora Kosonen SM-pronssia,

Jenni Karjalainen SM-pronssia ja Anette Valtanen SM-Kultaa

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

 

NUORISONYRKKEILYPÄIVÄT JA MIESTEN SEKÄ NAISTEN SM-KARSINTAKILPAILUT 24-25.3

 

N57 kg Erika Rinne JäKK - Anna Jutila HeTa RSC 3.r

64kg Karrar Hleil KNK -Timo Liljeroos HeTa RSC 2.r

N57 kg Erika Rinne JäKK -Jenni Karjalainen HeTa 5-0

N57 kg Erika Rinne JäKK -Jenni Karjalainen HeTa 5-0

 

Muiden otteluiden tuloksia pääset katsomaan täältä

 

Ruskiksen Skabat 18.3

 

A60 Anton Poropudas, JäKK - Kerim Kadurov, HeTa 2-1

N51 Mia Salokannel, TuTe - Noora Kosonen, HeTa 2-1

N57 Anna Jutila, HeTa - Niina Saaranen, HSC 3-0

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

GeeBee-turnaus 9-11.3.2018

 

9.3

W60 kg 2. Brujevish BLR - Valtanen FIN 5-0

10.3

W60 kg Valerian Spicer DMC - Anette Valtanen FIN 3-2

Anetelle GeeBee Pronssia ja Mestari Veteraaninyrkkelijät tzemppari palkinto

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

Salikilpailut La.3.3.Tikkurilassa

 

N57 Kristiina Kivistö VN-Jenni Karjalainen HeTa 3-0

N57 Anna Jutila HeTa-Eeva Riikonen VN 3-0

N48 Noora Kosonen HeTa-Riikka Väärälä RaNy 3-0

Y60 Jesse Vanhanen HeTa - Santeri Kemppainen Kalvolan isku 2-1

 

Ruskiksen Skabat 18.2

 

N-57 kg Anna Jutila HeTa - Noora Hohkuri KaNy 2 - 1

 

Junioreiden TUL-turnaus 10-11.2.2018

 

A64 kg Aksa Mäkelä TVS - Kerim Kadyrov HeTa 4-1

Kerimille Pronssia

 

TUL-Turnaus 2018, 26.-28.1.2018 Rovaniemi

 

26.1

64 kg Joonas Koivuranta, RoRe - Timo Liljeroos, HeTa 5-0

27.1

W64 kg Anette Valtanen, HeTa - Noora Heiskari JouBC 2-3

W57 kg Marjut Lausti, TTN - Jenni Karjalainen, HeTa 5-0

W48 kg Riikka Väärälä RaNy - Noora Kosonen, HeTa WO

28.1

W48 kg Jessica Eklund OUK - Noora Kosonen HeTa 0-5

Timolle ja Anelle Pronssia. Nooralle Kultaa.

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

Ruskiksen Skabat 21.1

 

A64 Aksa Mäkelä, TVS - Kerim Kadyrov, HeTa 2-1

Y64 Timo Liljeroos, HeTa - Nasrullah Ramimi, TuUl 2-1
 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä