Ottelutuloksia

2018

 

Kansainvälinen Kajaaniturnaus 17-18.11.2018

 

17.11

N-51 kg Fatma Hajizadeh RoRe - Noora Kosonen HeTa 5 - 0

N-57 kg Eeva Lätti OKK - Anna Jutila HeTa 5 - 0

18.11

64 kg Viktor Pirogov RUS - Timo Liljeroos HeTa 5 - 0

B-70 kg Sam Morovati HeTa - Mujtaba Hasani IFK Umeå / SWE 5 - 0

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä

 

Slikisat Tikkurila 10.11.2018

 

N51 Noora Kosonen-Mia Salokannel 3-0

N75 Anu Lammi -Laura Tervo 3-0

 

A- ja B-junioreiden SM-kilpailut 3.-4.11.2018

 

3.11

B70 kg Sami Morovati HeTa - Kaarlo Koponen VN 5-0

A75kg Albert Thiandee YRe - Valtteri Nordensved HeTa 5-0

Finaalit 4.11

B70 kg Sam Morovati HeTa - Daniel Vähä-Antila LaKa 3-0

A64kg Kerim Kadyrov HeTa - Sajjad Ali Rezadi JäKK 3-0

 

Valtterille SM-pronssia, Sam ja Kerim SM-kultaa. 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

Jomi Limmonen Memorial Boxing Games 27.10.2018

 

C54 Sahlberg Otto BoBox- Levänen Kevin HeTa 5-0

W57 Kolari Leena HSC- Jutila Anna HeTa 3-2

W57 Tarvainen Erika Rikk- Karjalainen Jenni HeTa 5-0

W48 Kosonen Noora HeTa- Karjalainen Minna BoBox 5-0

W69 Lammi Anu HeTa - Kavander Julia VÄBT 4-1

W69 Ahlsted Lilli HeTa- Tervo Laura BoBox 5-0

B70 Morovati Sam HeTa- Koponen Kaarlo VN 5-0

A64 Osansuu Nute RSG- Kadyrov Kerim HeTa 5-0

Y60 Jesse Vanhanen HeTa- Kryeziu Mergim YTK 4-1

W64 Valtanen Anette HeTa- Heiskari Noora JouBc 5-0

 

14-15.10.2018 Hillerod Tanska

 

14.10

Ensar Shabandula Denmark - Sam Morovati Finland 0-5

Bekhan Mahauri Denmark - Valtteri Nordensved Finland 5-0

Anu Lammi Finland - Lynn Calder Scotland 0-5

Lilli Ahlsted Finland - Astrid-helene Kronborg 5-0

Anette Valtanen Finland - Noora Heiskari Finland 5-0

 

15.10

Amalie Manich Denmark - Noora Kosonen Finland 5-0

Lilli Ahlsted Finland - Lynn Cadler Scotland 0-5

Sam Morovati Finland - Necdet Kocbay Denmark 2-3

Ditte Frostholm Denmark - Anette Valtanen Finland 5-0

 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä.

 

6-7.10.2018 International Golden Olympic Gloves, Tarto

 

6.7.2018


N-60 kg Anna Jutila Fin - Valeria Varlasina EST 3-0

A-64 kg Artjom Popov EST - Kerim Kadyrov FIN 3-0

64 kg Timo Liljeroos FIN - Semjon Fortogin EST RSC 2. (Timolle toisen erän keskeytysvoitto)

7.7.2018 Finaalit 


A-75kg Aleksi Fofanov FIN - Valtteri Nordensvend FIN 3-0

N-51kg Noora Kosonen FIN - Jelizaveta Smirnova EST 3-0

 

Muiden suomalaisten otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

 

Kultahansikas-turnaus 29.9-30.9.2018 Lahti

 

29.9

B70 kg Sam Morovat HeTa - Anton Korpas EKH 4-1

A69kg Kerim Kadyrov Heta - Ahmed Ali SoVo 4-1

A75 kg Albert Thiangdee YRE - Valtteri Nordensvedt HeTa 5-0

30.9

B70 kg Sam Morovati HeTa - Daniel Vähä-Antila LaKa 5-0

A69 kg Kerim Kadyrov Heta - Atte Niskakoski ReiVo 3-2

Valtterille Pronssia, Sam kultaa ja kisojen paras B-juniori -palkinto, Kerimille kultaa ja kisojen paras nyrkkeilijä -palkinto

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä.

 

Trondheim, Norja 15.9.2018

 

A64 Andreas Reppe NOR - Kerim Kadyrov FIN 0-3

Y62 Ola Grong NOR - Timo Liljeroos Fin 3-0

 

XXXII Ruskaturnaus 14.-16.9.2018

 

14.9

Light (60kg) RED SEGERSTEDT Erik (SWE) - BLUE VANHANEN Jesse (FIN) 0-5

15.9

Y60 kg Khataev Arslan FIN - Vanhanen Jesse FIN 5-0

16.9

Light (60kg) VANHANEN Jesse FIN - UALIKHANOV Jan GER 0-5

Jesselle pronssia 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä

Ruskiksen skabat 9.9

 

A69 Nuhteh-Toe Usansuu, RSG - Valtteri Nordensved, HeTa 3-0

N54 Leena Kolari, HSC - Noora Kosonen, HeTa 2-1

A64 Nebil Ibrahim, SWE - Kerim Kadyrov, HeTa 3-0

 

Voit tarkastella muiden otteluiden tuloksia täältä 

SM-Kisat 13-15.4 Pori

 

13.4

N48 kg Satu Lehtonen AkI- Noora Kosonen HeTa 5-0

14.4

N57 kg Erika Rinne JäKK - Jenni Karjalainen HeTa 5-0
N57 kg Marjut Lausti TTN- Anna Jutila HeTa 5-0
N64 kg Anette Valtanen HeTa- Sanna Sumen TuusNy 5-0
64 kg Muhammed Hossein TaE- Timo Liljeroos HeTa 5-0

15.4

N64 kg Anette Valtanen HeTa- Anni Viantie RoRe 4-1

 

Timo Liljeroos SM-Pronssia, Anna Jutila SM-pronssia, Noora Kosonen SM-pronssia,

Jenni Karjalainen SM-pronssia ja Anette Valtanen SM-Kultaa

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

 

NUORISONYRKKEILYPÄIVÄT JA MIESTEN SEKÄ NAISTEN SM-KARSINTAKILPAILUT 24-25.3

 

N57 kg Erika Rinne JäKK - Anna Jutila HeTa RSC 3.r

64kg Karrar Hleil KNK -Timo Liljeroos HeTa RSC 2.r

N57 kg Erika Rinne JäKK -Jenni Karjalainen HeTa 5-0

N57 kg Erika Rinne JäKK -Jenni Karjalainen HeTa 5-0

 

Muiden otteluiden tuloksia pääset katsomaan täältä

 

Ruskiksen Skabat 18.3

 

A60 Anton Poropudas, JäKK - Kerim Kadurov, HeTa 2-1

N51 Mia Salokannel, TuTe - Noora Kosonen, HeTa 2-1

N57 Anna Jutila, HeTa - Niina Saaranen, HSC 3-0

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

GeeBee-turnaus 9-11.3.2018

 

9.3

W60 kg 2. Brujevish BLR - Valtanen FIN 5-0

10.3

W60 kg Valerian Spicer DMC - Anette Valtanen FIN 3-2

Anetelle GeeBee Pronssia ja Mestari Veteraaninyrkkelijät tzemppari palkinto

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

Salikilpailut La.3.3.Tikkurilassa

 

N57 Kristiina Kivistö VN-Jenni Karjalainen HeTa 3-0

N57 Anna Jutila HeTa-Eeva Riikonen VN 3-0

N48 Noora Kosonen HeTa-Riikka Väärälä RaNy 3-0

Y60 Jesse Vanhanen HeTa - Santeri Kemppainen Kalvolan isku 2-1

 

Ruskiksen Skabat 18.2

 

N-57 kg Anna Jutila HeTa - Noora Hohkuri KaNy 2 - 1

 

Junioreiden TUL-turnaus 10-11.2.2018

 

A64 kg Aksa Mäkelä TVS - Kerim Kadyrov HeTa 4-1

Kerimille Pronssia

 

TUL-Turnaus 2018, 26.-28.1.2018 Rovaniemi

 

26.1

64 kg Joonas Koivuranta, RoRe - Timo Liljeroos, HeTa 5-0

27.1

W64 kg Anette Valtanen, HeTa - Noora Heiskari JouBC 2-3

W57 kg Marjut Lausti, TTN - Jenni Karjalainen, HeTa 5-0

W48 kg Riikka Väärälä RaNy - Noora Kosonen, HeTa WO

28.1

W48 kg Jessica Eklund OUK - Noora Kosonen HeTa 0-5

Timolle ja Anelle Pronssia. Nooralle Kultaa.

 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä

Ruskiksen Skabat 21.1

 

A64 Aksa Mäkelä, TVS - Kerim Kadyrov, HeTa 2-1

Y64 Timo Liljeroos, HeTa - Nasrullah Ramimi, TuUl 2-1
 

Muiden otteluiden tuloksia voit tarkastella täältä